NÄGEMISHÄIRETE MÕISTMINE JA TERVENDAMINE
LÄBI METAMEDITSIINI
dr Kwesi Odum Anan Saksamaalt

31. mai - 2. juuni 2013 Tallinnas

Dr Kwesi Anan Odum on Saksamaal elav silmaarst, kes lisaks klassikalise arstiharidusele on täiendanud end metameditsiini vallas ja on üks maailma juhtivaid spetsialiste silmahaiguste ja bio-psühho-sotsiaalste tagamaade tõlgendamisel.

3-päevane seminar nägemishäirete mõistmise, tervendamise ja metameditsiini teemal saab olema väga praktiline ja personaalne. Oodatud on kõik huvilised, kellel on lühi- või kaugnägelikkus või astigmatism ja samuti terapeudid, kel on soov oma teadmisi nägemishäirete valdkonnas täiendada. Eelnevad metameditsiinilised teadmised pole vajalikud.

Seminar toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde.

Kas sa oled huvitatud oma silmaprobleemide mõistmisest ja loomulikust silmade tervendamisest?

Miljonid inimesed Euroopas kannatavad erinevate silmaprobleemide käes või kannavad prille või kontaktläätsesid. Samuti suurenevad kõikjal maailmas vanusega seotud  ja pimeduseni viia võivad probleemid nagu kollatähni degeneratsioon ja glaukoom. Kindlasti tead inimesi, kes kannavad prille, võib-olla oled isegi üks nendest. Kas sa tead, et on olemas emotsionaalne põhjus kõikide silmaprobleemide taga, isegi lühinägelikkuse, kaugnägelikkuse ja astigmatismi taga? Kas sa oled huvitatud nende probleemide lahtiseletusest?

Meie nägemine on meie meeletajude üks olulisemaid komponente. Arvatakse, et 40% meie tajudest tuleb läbi nägemise, 20% läbi kuulmise ja ülejäänud 40% läbi tunnetamise. Seega moodustab 80% meie tajudest see, mida me tunneme kui me näeme midagi! Tundub lausa uskumatu, et me me mõtleme rohkem oma suuhügieenist, panustame sellesse isegi rohkem energiat ja raha kui silmatervishoiule, mis on ometigi palju olulisem. Kujutle, mis juhtuks kui me keskenduksime oma nägemise parandamisele kaks korda päevas samamoodi nagu pesema hambaid!

Tervikliku lähenemisega silmade tervishoid
Terviklik tervisekäsitlus ja metameditsiin on uus lähenemine terviseprobleemidele, mis aitavad lahti seletada, miks meid tabavad erinevad tervisehädad – alates vesistest silmadest, vistrikest ja lööbest kuni diabeedi, südamehaiguste ja vähini. Terviklik tervisekäsitlus selgitab, kuidas meie sümptomite taga on alati mingi tähenduslik põhjus; kuidas ja miks mõni sümptom või haigus algab; kuidas kõik haigused on oma olemuselt protsessid; kuidas on alati olemas side meele, keha ja sotsiaalse keskkonna vahel. Nende teadmistega on meil võimalik väestada ennast ja oma tervenemisprotsesse edukalt lõpule viia.

Kuidas uus lähenemine töötab?
Eesmärgiks on leida mistahes terviseprobleemi põhjus ning tegeleda eelkõige selle põhjuse tervendamisega, mitte sümptomite leevendamisega. Selleks kasutatakse 5-astmelist protsessi:

1)  Sümptomite tähenduse mõistmine
Haigus ei ole meid kunagi tabanud “mõttetult”. Terviklik tervisekäsitlus ütleb, et meie keha ei tee kunagi vigu, kõik kehareaktsioonid on alati mõtestatud. Sümptomid tekivad vastuseks toimunud elusündmustele, nende eesmärk on katsumused ületada, uuesti tasakaal luua ja ellu jääda.

2)  Algpõhjuse leidmine
Sageli süüdistame nägemisprobleemide tekkes näiteks seda, et me ei söö piisavalt porgandeid või seda, et probleem on geenides või veedame liiga palju aega arvuti taga vms, kuid tõsiasi on see, et ka silmaprobleemide taga on emotsionaalsed põhjused. Näiteks visuaalne lahusolek, kellegi silmist kaotamine on seotud silmaümbruse ekseemiga, konjunktiviidiga ja kaega. Visuaalne vastikustunne tekitab odraiva. Hirm tuleviku eest või kauguses oleva ohu tajumine ja soov seda paremini näha toob kaasa kaugnägelikkuse. Need on vaid mõned näited, silmaprobleemide taga avaneb lai emotsioonide ja uskumuste maastik, mida käesoleva seminari käigus täpsemalt tundma õpime.

3)  Leiame, millises protsessi osas on kliendi sümptomid
Kõik haigused võib jagada kahte faasi – stressifaasi ja taastumisfaasi. Stressifaasi ilmestavad sümpaatilise närvisüsteemi aktiivne töö, sundmõtted läbitud traumast või tugevaid emotsioone esile kutsunud teemast, šoki tekitanud koha või inimeste vältimine. Selles faasis tekivad näiteks lühi- ja kaugnägelikkus.
Taastumisfaasis meel rahuneb, keha läheb üle parasümpaatilisse närvisüsteemi juhtimisse, inimese käitumine muutub avatumaks. Ometigi on paljud sümptomid seotud just teise, taastumisefaasiga. Näiteks konjunktiviit ja katarakt (hallkae).

4)  Leiame haiguse taga peituva emotsiooni
Selleks, et inimest aidata, on äärmiselt oluline leida emotsioon ja uskumussüsteem, mis on probleemi esile kutsunud. Negatiivseid tundeid tekitanud sündmus võib olla toimunud juba kaua aega tagasi, kuid inimene on ikka veel selle sündmusega emotsionaalselt seotud. Just seetõttu muutuvad ka paljud haigused krooniliseks.
Dr Kwesi Anan Odum kasutab Lüscheri-värvidiagnostika meetodit haiguse taga olevate emotsioonide ja uskumussüsteemide väljaselgitamiseks.

5)  Loome teraapiaplaani, et terviseprobleem seljatada
Kui probleem on leitud, tuleb luua teraapiaplaan nii keha, meele, hinge kui sotsiaalse ümbruse tasandeid arvestades. See võib hõlmata endas erinevaid teraapiaid ja elustiilimuudatusi.

  • Käesolev seminar, mida viib läbi dr Kwesi Anan Odum, aitab leida igal osalejal konkreetse emotsiooni lühi- või kaugnägelikkuse või astigmatismi taga, kasutades personaalset lähenemist.
  • Seminaril saab ka üldise arusaama peamistest silmaprobleemidest nagu glaukoom, kollatähni degeneratsioon, kuivade silmade sündroom, konjunktiviit, odraiva jm silmade seotud teemadel.
  • Seminari käigus tutvustab dr Odum nägemise, emotsioonide, käitumise ja sotsiaalse ümbruse omavahelisi seoseid.
  • Seminaril osalejatel on võimalik alustada oma silmaprobleemide lahendamist just siin ja praegu!

Ajakava: 31. mai - 2. juuni 2013, kõikidel päevadel kell 10-18
Toimumiskoht: Õpetajate Maja (Saadiku tuba, sissepääs Vene tn 5), Tallinn
Osalejate arv: maksimaalselt 26 inimest
Osalustasu: 275 eurot, soodushind registreerimisel ja tasumisel enne 20. aprilli 250 eurot!
Oma osalemissoovist anna palun teada: kaiakaire.hunt@gmail.com või ave@innerself.ee (nimi, tel, e-mail, arve saaja andmed)
Tasumine:
peale registreerimist väljastatud arve alusel
NB! Peale tasumist kursusest loobumise korral jääb tagastamatuks korralduskuluks 50 eurot.