Emotsionaalsed traumad ja sümptomid

Metameditsiin kaardistab kõikide organite bioloogilised konfliktid (märkimisväärsed emotsionaalsed sündmused), võimaldades meil mõista haiguse algseid tekkepõhjusi ning haiguse ja tervenemise arenguprotsessi.

Me eeldame, et allpool oleva nimekirjaga tutvudes on Sul metameditsiini peamistest printsiipidest (haiguse kaks faasi, ajurelee ja lootelehtede vahelised seosed ning haiguse ja meie organismi bioloogiline tähendus) algtasemel mõistmine olemas.
Bioloogilist konflikti ei tohiks segi ajada psühholoogiliste probleemidega.

Metameditsiin eristab ka erinevates organites erinevaid kudesid vastavalt sellele, kuidas need on lootelehtede arenguga seotud. Näiteks: maol on 3 erinevat tüüpi kudesid ning seetõttu 3 täiesti erinevat konflikti ja organi reaktsiooni esimeses, stressifaasis, ja teises, taastumisfaasis. Selle mõistmine on diagnoosimisel ja teraapiaplaani koostamisel ülimalt oluline.

Teised printsiibid nagu parema/vasaku käe dominantsus, ühe või enama aktiivse konflikti olemasolu ja emotsionaalne intensiivsus mängivad olulist rolli individuaalsel diagnostikal.

Organite ja konfliktide vaheliste seoste näiteid:

  • Põie limaskest = territooriumi/oma piiride märgistamise konflikt (piirangute või positsiooni kehtestamine)
  • Sapipõie juhad = territoriaalse viha konflikt (keegi tungib su territooriumile, ületab piire, nt naaber, rivaal, partner, kolleeg)
  • Neerude kogumistorud = eksistentsiaalne konflikt hüljatuse ja isolatsiooniga (üksi jäämise hirm, kõige kaotamine või vajaliku toetuse puudus)
  • Kopsude alveoolid = surmahirmu konflikt (surmahirm seoses õnnetustega, ränga diagnoosi saamisega jne)
  • Nina limaskest = nn haisev konflikt (solvumine, millegi peale pahane, ärritunud olemine)
  • Marrasknahk e. epidermis = lahusoleku konflikt (füüsilise kontakti kaotus lähedastega, sõpradega)
  • Kaksteistsõrmiksool = viha-, seedimiskonflikt (võimetus olukorda „seedida“, nt viha sugulaste, sõprade, kolleegide vastu)
  • Kõhunääre = viha-võitluse konflikt (võitlus, viha, vaidlused inimeste, raha, asjade omamise pärast)

Metameditsiini printsiipide, haiguse faaside ning organite ja konfliktide vaheliste seoste täielikumaks mõistmiseks pöördu palun metameditsiini tervisenõustaja poole või osale metameditsiini seminaridel ja kursustel.